گزارش خرابی لینک
لینک خراب شده را به ما اطلاع دهید تا اصلاح کنیم .
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
آخرین اخبار اندرویدی :
ads ads
نظرات : 0 دیدگاه
نویسنده : آیدیا تیم
موضوعات : اخبار

استارت آپ AVA از روی عکس می‌تواند میزان کالری غذا را محاسبه کند

اگر تا به امروز و حداقل برای یک بار هم که شده به سراغ رژیم‌های معتبر غذایی رفته باشید و یا قصد داشته‌اید که خود را برای یک مسابقه‌ی ورزشی آماده کنید، حتما می‌دانید که تنظیم میزان کالری دریافتی و میزان کالری موجود در هر ماده‌ی غذایی، چه نقش مهمی در انجام یک رژیم غذایی و ورزشی به‌طور صحیح دارد.

در واقع هرکدام از مواد غذایی که ما در طول روز مصرف می‌کنیم، مقدار کالری خاصی را وارد بدن ما می‌کند و مجموع این کالری‌ها اگر در پروسه‌ی سوخت و ساز و فعالیت‌های ورزشی به انرژی مصرفی تبدیل نشوند، به‌صورت چربی در بدن ما ذخیره شده و به‌مرور زمان باعث افزایش وزن می‌شوند؛ بنابراین خیلی مهم است که بدانیم ما در طی فعالیت‌هایی که برای سوخت و ساز در طول روز انجام می‌دهیم، چه میزان کالری می‌سوزانیم و بر اساس آن باید تعیین کنیم که چه مقدار کالری از طریق مصرف مواد غذایی باید دریافت کنیم؛ مجموعه‌ی این رژیم غذایی و فعالیت‌های ورزشی با یک تعادل مناسب می‌تواند تناسب اندام و سلامتی را برای ما به ارمغان بیاورند.

تا به اینجای کار همه چیز عالی و عملی است اما زمانی که وارد مرحله‌ی اجرا می‌شویم، می‌بینیم که محاسبه‌ی این ارقام و تنظیم آنها کار بسیار دشواری است و سخت‌ترین مرحله هم آنجایی است که شما باید میزان کالری مصرفی خود از غذایی که می‌خورید را محاسبه کنید و علاوه بر محاسبات ریاضی طولانی، به دست آوردن اینکه هر یک گرم از هر ماده‌ی غذایی چه مقدار کالری دارد هم دردسرهای خاص خودش را دارد!

استارت آپ AVA از روی عکس می‌تواند میزان کالری غذا را محاسبه کند۱

استارت آپ AVA دقیقا همین مشکل را هدف قرار داده است و پروسه‌ی محاسبه‌ی کالری مصرفی توسط شما، یادداشت آن و تعیین یک برنامه‌ی سوخت و ساز مناسب را به‌صورت کاملا خودکار و در چند لحظه برای شما انجام می‌دهد. محصول اصلی این استارت‌ آپ، یک اپلیکیشن پیام‌رسانی است که بین شما و سرورهای آوا ارتباط برقرار می‌کند. حالا تنها کاری که شما لازم است انجام دهید، این است که از ظرف غذای خود عکس بگیرید، به‌نحوی‌که تمام مواد مصرفی توسط شما در آن عکس مشخص باشد.

نرم افزار AVA میزان کالری غذای شما را در چند ثانیه محاسبه می‌کند

سپس آن عکس توسط خود نرم افزار به سرورهای AVA ارسال می‌شود و از اینجا به بعد است که عملیات اصلی انجام خواهد شد. سرورهای این استارت آپ دارای سیستمی هستند که مبتنی بر هوش مصنوعی است و باآنکه نحوه‌ی عملکردش به‌طور دقیق مشخص نشده است، اما می‌دانیم که با ترکیب هوش مصنوعی و یک نوع الگوریتم خاص در سیستم آنالیز عکس، تمام مواد موجود در غذا را آنالیز می‌کند و آنها را با استفاده از اطلاعات داخل پایگاه اطلاعاتی خود، عددگذاری می‌کند.

سپس نرم افزار AVA به‌طور کامل و با درصد دقت بسیار بالا، میزان کالری موجود در آن غذا را محاسبه می‌کند و درنهایت به شما اعلام می‌کند که آن غذا دارای چه مقدار کالری است. البته کاربرد این نرم افزار تنها به محاسبه محدود نمی‌شود و کارایی بسیار وسیع‌تری در رابطه با افزایش کیفیت سبک زندگی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. این نرم افزار با ارسال آموزش‌های غذایی، راهنماها و رژیم‌های معتبر مخصوص شما بهتان کمک می‌کند که وزن خود را کاهش یا افزایش دهید و به اهدافی که برای رژیم غذایی خود تعیین کرده‌اید، با سرعت بیشتری دست پیدا کنید؛ هرچند که هنوز جزییات استفاده از این طرح، هزینه‌ی احتمالی و پوشش آن برای مناطق جغرافیایی مختلف اعلام نشده است.

طبق متنی که به‌صورت رسمی از سوی پوشش خبری این استارت‌ آپ منتشر شده است، دقت اجرای این نرم افزار بسیار بالا خواهد بود:

AVA یکی از پیچیده‌ترین و گنگ‌ترین جنبه‌های تغذیه‌ی سالم را برطرف می‌کند: یعنی دنبال کردن و مدیریت آنچه مصرف می‌کنید. [AVA] این کار را با فراهم کردن اولین ابزار اتوماتیک محاسبه‌ی کالری و ترکیب کردن آن با سیستم تشخیص چهره و تشخیص تصاویر انجام می‌دهد.

لن بردی (Ian Brady) به‌عنوان موسس این استارت آپ نیز توضیحاتی را درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد این نرم افزار ارائه کرده است:

AVA آسان‌ترین روش را برای دنبال کردن و مدیریت آنچه مصرف می‌کنید، فراهم می‌کند و سپس برایتان، راهنماهایی را از یک مربی آموزش سلامت ارسال می‌کند تا به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید و به آنها نیاز دارید، برسید. AVA گسترده‌ی متنوعی از برنامه‌های غذایی و ورزشی را برایتان فراهم می‌کند تا به انواع اهداف غذایی خود دست پیدا کنید. ما همچنین دقیق‌ترین و عواملی که شما به آنها علاقه دارید را در این برنامه‌های پیشنهادی در نظر گرفته‌ایم تا انجام آنها برایتان آسان و لذت‌بخش باشد.

گفتنی است که اپلیکیشن استارت آپ آوا در حال حاضر به‌صورت بتا و تنها برای عده‌ی محدودی از کاربران و به‌صورت خصوصی ارائه شده است، اما طی ماه‌های آینده نرم افزار آوا از این مرحله خارج خواهد شد و به‌صورت عمومی در بازارهای نرم افزاری (احتمالا برای سیستم عامل آی او اس و اندروید) منتشر می‌شود. شما عزیزان گجت نیوزی می‌توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی و برای اینکه دعوت‌نامه‌ی دانلود نرم افزار را زودتر از دیگران دریافت کنید، به این لینک در سایت رسمی آوا مراجعه کنید.

دیدگاهی بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
آمار بازدید
تبلیغات