گزارش خرابی لینک
لینک خراب شده را به ما اطلاع دهید تا اصلاح کنیم .
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
آخرین اخبار اندرویدی :
بازی تخته نرد آنلاین بازی تخته نرد آنلاین
20 / جولای / 2016
بازدید : 1202
نظرات : 0 دیدگاه
نویسنده : آیدیا تیم
موضوعات : اخبار

آیدیا تیم (مرجع بازی های اندرویدی ایرانی ) | پوشش خبر طرح ریجستری در رسانه های خارجی : حکایت احتمال ممنوعیت آیفون در ایران جهانی شد!

پوشش خبر طرح ریجستری در رسانه های خارجی  حکایت احتمال ممنوعیت آیفون در ایران جهانی شد!

همانطور که احتمالا تاکنون خبر‌های طرح ریجستری را در وب سایت ما و سایر رسانه ها مطالعه کردید، مسئولان کشورمان قصد دارند تا با اجرای این طرح – که ابتدا در سال ۸۵ کلید خورده بود – از آمار تلفن‌های هوشمند قاچاق در کشور بکاهند. اما این طرح که در فاز اولیه خود موفق نبود، حالا دوباره مورد توجه مسئولان قرار گرفته است. با اجرای این طرح، تنها تلفن‌های همراهی که شماره سریال آن‌ها در سامانه گمرک به ثبت رسیده باشد اجازه فعالیت دارند و به سایر تلفن‌های همراه نظیر آیفون های اپل از سوی اپراتورها خدماتی ارائه نخواهد شد. حالا اجرای طرح ریجستری و احتمال ممنوعیت آیفون در ایران ابعاد جهانی پیدا کرده است.

فون آرنا از ممنوعیت آیفون در ایران گفته است.

پس از پوشش خبر اجرای طرح رجیستری و احتمال ممنوعیت آیفون در ایران در سایت‌های معتبری همچون ۹to5mac، appleinsider و macrumors که همگی از رسانه های پوشش دهنده اخبار و مقالات کمپانی اپل به شمار می‌روند حالا نوبت به سایت معتبر و جهانی فون آرنا رسیده است.

پوشش خبر طرح ریجستری در رسانه های خارجی حکایت احتمال ممنوعیت آیفون در ایران جهانی شد۱

رسانه جهانی و معتبر فون آرنا امروز به نقل از Japan Times نوشت:

طبق گزارشات منتشر شده از ایران، در صورتی که کمپانی اپل محصولات خود در این کشور را ریجستر نکند، دولت ایران محصولات این شرکت را با طرح جدید ریجستری خود از بازار جمع آوری می‌کند. بدین منظور اهالی کوپرتینو باید حتما نماینده‌ای رسمی را به ایران معرفی کنند.

فون آرنا در ادامه از وضعیت قاچاق تلفن‌های هوشمند در بازار ایران سخن گفته و به نقل از خبرگذاری تسنیم، آمار تلفن‌های هوشمند قاچاقی ایران را ۴۰ میلیون اعلام کرده است. در ادامه این اطلاعیه علاوه بر نقل قول سخنان رئیس اجرای طرح ریجستری، از امکان ناپذیر بودن جمع آوری تمامی آیفون‌ها در بازار گفته است:

اگر کمپانی اپل تا چند روز آینده نماینده رسمی خود را به بازار ایران معرفی نکند، تمامی محصولات این شرکت از بازار جمع خواهد شد.

اما نکته جالب در مورد این اطلاعیه فون آرن مربوط به انتهای آن می‌شود؛‌ جایی که نویسنده خبر به جای صحبت پیرامون عکس العمل احتمالی کمپانی اپل، از احتمال دور زدن این طرح توسط هکران ایرانی سخن گفته است. با توجه به منابع معتبر فون آرنا، این اطلاعیه را می‌توان نشانه‌ای از عکس العمل‌های احتمالی کمپانی اپل در آینده در نظر گرفت.

نظر شما چیست ؟

دیدگاهی بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
آمار بازدید
تبلیغات